close
Kusursuz Yazılar

Başarılı İnsanların 7 Temel Özelliği

7

İz bırakan başarılı bir hayata sahip olmayı kim istemez ki? Peki nasıl olacak? Hayal ettiğin yaşama nasıl kavuşabilirsin? Şu dünyada milyon adet başarılı insan var ve başarıya giden de milyon adet yol var.  Peki başarılı insanların ortak noktaları neler?  İşin sırrı nedir?  Gel beraber göz atalım.

1 – Adanmışlık

Bedelini ödeyebileceğin her şeye sahip olabilirisin. Hedeflerin uğrunda sahip olduğun en değerli şeylerden bile vazgeçebiliyor musun? Hayallerinin büyüklüğü seni korkutuyor mu? Geceleri uykun kaçıyor mu? Sen onu söyle…

2 –Kendine İnanmak

Senden başka kimsenin görmediği bir düşe inanabilirsin. İnanabilir misin? Kimse sana inanmasa da kendine kredi açar mısın?

3 – İrade

Arkasında güçlü bir irade olamayan hayaller, hayal olarak kalmaya mahkumdur. Rahat ve rehavetin uyuşturucu kollarını terk etmediğin sürece başarılı olman mümkün değildir.

4 – Sabır

Nereye kadar. Sonuna kadar! Hedefe ulaşıncaya kadar sabretme; altın değerindedir.

5-  Dürüstlük

Dürüstlük ve doğruluk, karakterini oluşturur ve kim olduğunu gösterir. Kendine karşı dürüst olduğun taktirde, insanlar başarıya giden yolda sana gerekli krediyi açacaklardır.

6 – Network

Amacın doğrultusunda seni daha ileriye taşıyacak yol arkadaşları edinmen gerekir. Daha zor yorulur daha hızlı ilerlersin. Özellikle en değerli varlığın olan zamanını çalan insanlardan uzak durmalısın.

7 – İyimserlik

Her zaman iyimser olmaya çalış. Başına gelen negatif olayların bile orta ve uzun vadede olumlu sonuçları olabileceğini aklından çıkarma! Etrafındaki insanların da pozitif yaradılış ve davranış kalıplarına sahip olanlardan oluşmasına dikkat et.

 

Bu kadar mı? Tabii ki değil.  Ama başlangıç için; bunlar da yeter. 🙂

 

Tags : Başarıhayatİş DünyasıKusursuz