close
15505659796_129f398b19_k

Yaz aylarının kalabalığından uzak, sonbaharın romantik etkisinde bir tatil geçirmek isterseniz, bu mevsimde gezilesi Avrupa şehirlerini sizler için derledik.

4625672617

1- Brüj, Belçika

Tam bir Ortaçağ kendi olan Brüj, sonbahar aylarında altın ve kızıl sarmaşıkların sardığı binaları ile sizi büyüleyecek.

Aşıklar şehri olarak anılan Brüj’de, XII. yüzyıldan kalma binaların arasındaki kanallarda yapacağınız şehir turu ile unutumayacağınız anlar yaşayacaksınız.

prague_czech_republic_autumn_4

2 -Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag’ın o romantik görüntüsünü, bir de sonbaharın renkleriyle düşünün.

“Masal Şehir”de turist kalabalığından uzak, muhteşem bir tatil geçirin.

16215117950_c14baaa1ab_o

3 – Budapeşte, Macaristan

Özellikle Ekim ayı Budapeşte ziyareti için en uygun ay. Hem de Macarlar ulusal yiyecek ve içeceklerini bu ayda düzenledikleri festivaller ile kutluyor.

Sonbaharın renklerinin Tuna nehrine yansımasıyla, adeta bir tablo içerisinde yer aldığınızı hissettirecek olan şehri, ziyaret etmekte gecikmeyin deriz.

aragon

4-Aragon, İspanya

Pirene Dağları’nın sınırındaki Aragon, İspanya’nın kuzeydoğusunda kalıyor. Sonbahar aylarında da iyi hava koşullarına sahip olan şehir, sonbaharın tüm renkleri ve şelaleri ile turistleri büyülüyor.

transylvania-dracula-castle-wallpaper-4

5 -Transilvanya, Romanya

Ortaçağ kalelerine ve şatolarına ev sahipliği yapan şehri, sonbahar aylarında tepelerinden izlemelisiniz. Küçük bir tavsiyede bulunalım; gezinizi dolunay zamanına denk getirin, pişman olmazsınız 😉

Tags : aragonbrüjbudapeştekusursuzcapragsonbahartransilvanyayıldızlar ve düşler